KDO JSEM

kdo_jsem_01

Na tomto místě čekáte, že se dozvíte, proč jsem začala pořádat (netradiční) oslavy pro děti. Vaše očekávání chápu - kdybych byla vámi, také budu zvědavá, co k tomu tu ženskou vedlo. Žádný srdceryvný příběh ke kafi s dortem vám ale nenaservíruji. K nápadu, následnému hloubání o něm a nakonec realizování vedla má soukromá životní cesta poskládaná jak dlažební kostky z mnoha zážitků, přešlapů, omylů ale i radostných chvil a osobních vítězství.

Nebyla jsem holčička, co už ve školce věděla, že chce být učitelka nebo někdo, kdo chce pracovat s dětmi. Ani náhodou! Já totiž s dětmi nechci jen pracovat, chci se s nimi bavit! A chci, aby to stejně bavilo i je se mnou.

K projektu Dobrodružné oslavy jsem dospěla poté, co se mi narodily děti. Díky nim jsem se začala lépe poznávat, objevovat, co mě opravdu baví. Pocítila jsem spokojenost v osobním životě a řekla si, že proměním i svůj pracovní život v radost a naplnění. Zavřela jsem proto dveře za bývalou profesí, vystudovala pedagogické minimum, načerpala inspiraci, kde se dalo, vyzpovídala jsem touhy a přání dětí různého věku a pustila se do dobrodružství.

Díky dětem jsem totiž pocítila ještě něco dalšího. Vybavilo se mi z dětství přesvědčení a víra, že všechno je možné. Taky zvědavost, chuť jít do všeho a zkusit, co mě láká. Vzpomněla jsem si, jak je hezké, když lidskou duši ještě nepoutají a neomezují obruče předsudků, stereotypů a diktátu většiny. Krása…

Tahle dětská svoboda mi jako dospělé dodala odvahu vydat se neprošlápnutou cestou. Rozhodla jsem se, že postavím svůj projekt na důvěře a mými klienty budou podobně smýšlející rodiče svobodných dětí.

Podpořme děti v jejich kreativitě, pojďme jim plnit sny - jen ať se podílejí na plánování a organizaci svého dne. Vždyť budou hrát hlavní roli! I pokud pro vašeho potomka má být oslava překvapení, pojmeme ji tak, aby mu ve vzpomínkách nesplynula v průběhu let s dalšími.

Dobrodružné oslavy jsou moje srdcovka. Snad nadchnou i vás a hlavně vaše děti. Jdeme na to!

Jana
Realizátorka dětských snů